İnternet üzerinden online olarak birçok oyun oynanmaktadır. Hem vakit geçirmek hem insanlarla iletişim kurmak hem de eğlenmek için oyunları oynarız. Bu oyunlardan biri de 101 okeydir. Peki bu oyun nasıl oynanır? Oyun hakkında kısa bir bilgi sahibi olalım. Çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. 4 oyuncu, 4 adet ıstaka, 4 ayrı renkten oluşan 106 adet 1’den 13’e kadar olan taşlardan oluşmaktadır.

Oyunun amacı ıstakalardaki taşların toplamının 101 sayıya ulaşmasıdır. 101 sayı veya daha fazlasına ulaşmışsanız ıstakanın önüne oluşan taşları aynı ıstakaya dizildiği gibi sıralamaktadır. 101 okey hızlı toplama işlemi ve dikkat gerektiren bu oyun çok eğlencelidir. Istaka önüne oyunu açmış iseniz diğer oyuncular da açmışsa onların önündeki yerlere sizin taşlarınız uygunsa yerleştirme imkanına sahipsiniz. Tüm taşları bitirdiğinizde el bitmiş sayılmaktadır ve elinizde kalan taşları toplayıp sayı hanenize yazılmaktadır. Şayet eli açmamış iseniz size ceza işleyen sayı yazılmaktadır.

101 okeyde oyuna başlarken herkese 21 taş dağıtılmaktadır. Oyuna başlayacak oyuncuya ise bir fazla taş dağıtılır. Oyun sırası size geldiğinde eğer eliniz 101 sayıya ulaşmış ve açabiliyorsanız yerde atılan taşı alma olanağına sahipsinizdir. Fakat ulaşmamışsa ortadan çekmek durumunda kalırsınız. İster çift olarak isterseniz sayıları sıralayarak eli açma olanağına sahipsiniz. İnternetin en gözde ve en iyi oyunlarından biridir.


Bir Cevap Yazın

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

yukarı