Topluluk oyunlarının en önemlilerinden bir tanesi olan okey uzun zamandır ülkemizde de popülerdir. Taşların belirli bir kurala göre dizilmesi şeklinde olan okey pek de zor sayılmamaktadır. Dört kişi tarafından oynanan oyun özellikle yaz gecelerinin en önemli eğlencelerinden bir tanesidir. Okey öğrenme küçük yaştaki çocuklar tarafından bile olmaktadır.  Belirli bir yaşa gelmiş her çocuk bu oyunu aileleri tarafından rahatça öğrenmektedir. Öğrendikten sonra yapılan pratikler ve uzun süren bir deneyim ile çok daha hızlı bir şekilde oynanabilmektedir. Taşların dizimi ile rahat açma yolunu da artık gözlemleme şeklinde yapabilirsiniz. Oyun sayesinde arkadaşlık bağları da gelişmektedir.

Okey öğrenme belirli bir yaştan sonra çok daha kolay olmaktadır. Anne ve babalarının oyunu oynadıklarını gören çocuklar öğrenme amacı ile sürekli sorular sormaktadır. Bu sorulardan sonra oyuna karşı daha büyük bir ilgisi olan çocuklar sayıları öğrendikten sonra okey oyununun mantığını çözmektedirler. Eşli de oynanabilen bu oyun farklı versiyonları ile giderek daha da yayılmaktadır. Versiyonlarının mantığı da aynı temele dayansa da küçük değişiklikler ile oyun ilginç hale getirilmiştir.

Okey öğrenme belirli bir yaşı olmayan bir oyundur. Her yaş grubundan kişi kuralları öğrenerek okeylere ilgi gösterebilmektedir. Sizler de bu eğlenceli oyunu hala bilmiyorsanız hemen oynayabilirsiniz. Okey oyunlarının internet için olanlarının da yapılması büyük avantajlar sağlamaktadır. Oyunlar vakti geçirmenin en iyi yoludur.


Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

yukarı