Çoğu insan tarafından heyecanla ve sevgiyle oynanan okeyi oynamak için bazı kuralların bilinmesi gerekir. Nasıl okey taşı çıkarılır, ıstıkalara neye göre taşlar dizilir vb. gibi kurallar vardır. Ancak bu kurallar bilinse bile oyun kazanılamayabilir. Çünkü oyunu kazanmak aslında oyunun kurallarını bilmekten çok nasıl etkili ve dikkatle oyun oynanacağına bağlıdır. Okey Taktikleri denilen hareketler yapıldığında oyunu kazanma şansı artacak ve oyunu ilk bitiren siz olacaksınızdır.

Öncelikle okey taşının olması büyük avantajdır bu taşı ıstıkanızda doğru bir şekilde kullanmalısınız. Daha sonra taşları iyi takip edin çünkü  gözünüzden kaçan size yararlı olacak taşı alma fırsatını kaçırabilirsiniz. Ve oyun oynadığınız arkadaşlarınızı ve onların hareketlerini iyi izleyin. Bu şekilde hangi kaç tane taşın yan yana olduğunu neleri koyduğunu anlayabilirsiniz. Bir diğer Okey Taktikleri ise hiçbir şekilde tepki vermeden oynamaktır.

Yani oyunu oynarken istediğiniz taşı aldığınızda gülerseniz yada ihtiyacınız olmayan taş geldiğinde üzülürsünüz, kızarsanız diğer oyunda olan arkadaşlarınıza kendiniz hakkında ipucu vermiş olursunuz. O yüzden herhangi   duygu belirtisi göstermeden oynamaya gayret edin.Bir diğer Okey Taktikleri ise  eğer oyunu bitireceğinize yaklaştığınızı anladığınızda  oyun arkadaşlarınıza ben kazandım gibi  imalı sözler söylemeyin yada o tür hareketlerde bulunmayın. Çünkü siz ıstıkanızı çevirip dökmeden ve bittim demeden önce başka bir oyun arkadaşınız bundan yararlanıp sizden önce oyunu kazanabilir.


Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

yukarı