Bu oyun bağımlılık yapacak baştan bilmeniz gereken ilk şey budur. Neyse artık internetten oynama imkanımız var. Oyunu bilmiyorum diye üzülmenize gerek yok . Oynayabildiğiniz gibi bilmeyenler için okeyi öğretici bir site olarak da yanınızdayız. Öncelikle basit kuralları dikkatle okumanız gerekiyor. Fazla bir detayı olmayan bu kurallardan sonra en önemli iş biraz dikkat ve beceri gerektiriyor. Ama en önemlisi de keyif almanız lazım. Okeyin sırrı burada.

Okeyi öğretici bilgilerin ilk başında renkleri ve oyunu bitirmek üzerine izleyeceğiniz stratejiden bahsedelim. Oyun renk üzerinden puanlama ve normal bitiş, okey atarak bitme ve çifte giderek bitme gibi şekillerde tamamlanacağı için oyunun başında elinizde yani ıstakanızda toplayacağınız taşların büyük önemi oluyor. İşinize yarayan taşları beklerken diğer oyuncuların aldıkları ve attıkları taşları da takip etmeniz çok önemli. Atacağınız taşları diğer oyuncuların işine yaramayacak taşlardan oluşturmanız kazanmanıza bir adım daha yardım edecektir.

Kağıt oyunlarındaki gibi burada da çıkan taşların mümkün olduğunda akılda tutulması size avantaj sağlayacaktır. Kimi oyunlarda gösterge denilen ve oyun başında daha oyun başlamadan masada dizilim sırasında açık olarak beliren taşın aynısını göstermek suretiyle de puan kazanabilirsiniz. Oyun oldukça zevkli olduğu için zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız ve oyun sırasında sohbet ederek de hoş vakit geçireceğiniz bir tutku haline dönüşecektir. Okey öğretici bilgileri zaman içinde uygulayarak bu oyunun ustası olacaksınız.


Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

yukarı