Şüphesiz ki okey oyunu dünyada en çok oynanan ve sevilen oyunlardan biridir. Özellikle bizim sitemizde Online Okey Oyna  sayesinde  her yaştan insanın heyecanla oynadığı bir oyundur. Aslında okey oynamak göründüğü kadar zor değildir sadece belli ana kuralları bulunmaktadır. Önemli olan bu kuralları iyi bilip oyuna uygulamaktır. Öncellikle okey 4 kişi ile oynanır. Daha az kişiyle oynandığı görülse de oyunun zevkine varmak için 4 kişi olması gerekir.

Daha sonra iki kişi zarları atar ve buna göre okey taşı belirlenerek bir kişi taşarı sayar ve diğerlerine dağıtır. Istıkalara taşların renkleri ve sayılarına uyumlu olarak taşlar dizilir. 15 tane taşı olan kişi ilk taşı atar. Çünkü normalde 14 tane taş olması gerekir. Online Okey Oyna ile tanımadığınız her yerden oyunu oynayan insanlarla tanışıp birlikte okey oynayabilirsiniz. Hatta okey oynarken birlikte takım olarak daha heyecanlı hale getirebilirsiniz.

Oyunda taşları dağıtılırken iki tane joker bulunur. Bazen sahte jokerlerde oyunda olur bunlar jokerin gerçek sayısını temsil eder. Oysa jokerler kendi sayısından bir fazlası demektir. Online Okey Oyna avantajı ile oyunda bilmediğiniz yada yanlış yaptığınız yerleri arkadaşlarınıza sorabilirsiniz. Onlarla oyun oynarken bir yandan da sohbet etme yerleri bulunmaktadır. Ayrıca sitede bulunan oyun kuralları bölümünü de oynamadan önce dikkatli okumanız size yarar sağlayacaktır.


Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

yukarı